Telefon

Web Tasarım

Web Tasarım

WEB SİTESİ TASARIMI, WEB SİTESİ TASARIM İPUÇLARI, WEB SİTESİ TASARIM AYARLARI
web tasarımı,
Firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarımı, işlevsel olarak kullanımı kolay, basit ve kolay erişilebilir içeriğe sahip, etkileşimli bir ortamdaki kimliğinizdir. Web tasarımı ucuz ve aktif olarak kullanılan bir reklam aracıdır. Web tasarım firmaları arasında Türkiye'nin en eski web tasarım firması olan Konyawebtasarim, onbinlerce web sitesi tasarlamış bir firmadır.
Global Medyana, yeni trendlere göre özgün, kaliteli web tasarımları oluşturmayı ilke edinmiş, uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir firmadır. Web tasarımı alanında yapılan tüm çalışmaların özgünlüğü ve kalitesi, yeniliklerin takip edilmesine ve yaratıcı tasarımın prensip olarak kabul edilmesine bağlıdır. herhangi bir web sitesi; Bir web tasarım projesi gibi ele alınmalı, sektörünüzün talep ve gereksinimleri araştırılmalı, gereksinimleriniz analiz edilmeli ve en son web tasarım trendleri uygulanmalıdır. Web sitenize HTML5 ve CSS3 trendleri uygulanmış ve mobil (responsive) web sitesi tasarımı yapılmış ise; Bu, aynı sektördeki rakip sitelerin çok ilerisinde olmanızı sağlar, trafik akışını artırır ve müşteri sadakatini etkiler.
19 yıldır web tasarım alanında faaliyet gösteren firmamız, web tasarım konusunda uzman grafik tasarımcı ve kendi yazılımı ile çalışmaktadır. Tutarlılık ve hizmet kalitesi anlayışı olan işletmenize en uygun web tasarım ve web tasarım hizmetini sunmaktadır. Web tasarımı konusunda firmamızın önerileri;

» Firmanızın web sitesi tasarımı, firmanızın kimliğini en basit şekilde alıcıya aktarmalı,
» Firmanızın web sitesi tasarımı güncel olmalı,
» Firmanızın web sitesi tasarımı dinamik olmalı,
» Firmanızın web sitesi tasarımı özgün ve arka planı tamamen firmanıza uygun olmalı,
» Firmanızın web sitesi tasarımı basit ve hızlı bağlantılarla hedeflerine ulaşmalı,
» Firmanızın web sitesi hızlı açılmalı ve alıcıyı ekran başında bekletmemeli,
» Firmanızın internet sitesinde firmanızın kimlik metinleri özenle hazırlanmalıdır.

Web tasarımı, firmaları veya bireyleri, belirli amaçlarına göre internet ortamında temsil etmek amacıyla üretilen bir tasarımdır.

Web tasarımı nedir?

Web tasarımı, etkileşimli web sayfalarının dinamik yapısı, hareketli görüntüler ve arka planlar yerine tıklanabilir düğmelerin görünümü ile ilgilenen bir dizi hizmettir.

Grafik tasarımın aksine, web tasarımı grafik tasarımı, yazılımı, HTML, CSS ve JavaScript kodlamasını içerir. Web tasarımının etkili olabilmesi için işe başlamadan önce bazı analiz ve planlamaların yapılması gerekmektedir.

Günümüzde pek çok kurum ve kişi, kendilerini etkin bir şekilde tanıtmak ve erişilebilirliği artırmak amacıyla web tasarımı planlamaktadır. Web tasarımı firmanın internetteki görünümünü yansıtır.

Web tasarımı türleri nelerdir?
Web tasarım hizmetinin kapsamını, sürecini ve maliyetini beş farklı kategoride tartışabiliriz. Müşterilerin en çok talep ettiği maliyetleri ve teslimat sürelerini netleştirmek için web tasarım türlerini belirli örneklerle açıklıyoruz.

01) İş Ağı Planlaması
İş Ağı Planlaması Nedir?
Kurumsal Web Tasarımı

Kurumsal Web Tasarım Hizmeti, bir işletmenin veya markanın ihtiyaçlarına yönelik web yazılımı, UI (arayüz tasarımı), UX (kullanıcı deneyimi) ve dijital pazarlama araştırmalarını içeren hizmet paketinin tamamını ifade eder. İşletmelere yönelik markalaşma ve kurumsal web sitesi tasarımı hizmetleri yaklaşık 4-6 hafta sürmektedir. Kurumsal web tasarımları genellikle çok dilli bir altyapıda üretilir ve firmanın ihtiyaçlarına uygun yazılım çözümlerini içerir.

02) Hazır web tasarımı
Hazır web tasarımı nedir?
Dış Web Tasarım

Dış Web Tasarım, belirli web tasarım kalıpları kullanılarak uygun bir tasarımın belirlenerek firmanın ihtiyaçlarına göre oluşturulması sürecidir. Hazır web tasarım hizmetleri, tasarım ve kodlama süreçlerini içermediğinden maliyetleri, şirket içi web tasarımına göre çok daha uygundur.

03) Mikro Site Web Tasarımı
Mikro Site Web Tasarımı Nedir?
Mikroweb Tasarımı

Mikro veya mikroweb olarak adlandırılan hizmetler, belirli bir ürün veya hizmete odaklanan, görsel odaklı web tasarım projeleridir. Mikrosite tasarım projeleri firmanın ihtiyaçlarına göre planlanır ve değerlendirilir. Örneğin Üstün Yapı İnşaad için tasarladığımız atriumterrace.com bir mikro proje sitesidir. Bu projemizde Atrium Terrace'ın özelliklerine, lokasyonuna, kat planlarına, görsellerine ve müşteri dönüşümlerine odaklandık. Mikroweb tasarım projeleri de kurumsal web tasarım projeleri gibi genellikle çok dilli bir altyapı üzerine kurulur ve firmanın ihtiyaçlarına uygun yazılım çözümlerini içerir.

04) Kuruluma hazır web tasarımı
Kuruluma hazır web tasarımı nedir?
Kuruluma hazır web tasarım

Kuruluma hazır web tasarım olanakları en uygun maliyetli web tasarım çözümleridir. Bu hizmette firmaya yalnızca alan adı, hosting ve web sitesi kurulum hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler 1 gün içerisinde tamamlanacaktır. Bu hizmeti satın alan işletmeler, web sitesi kontrol paneli aracılığıyla web sitelerine içerik ve güncellemeler ekler. Biten web sitesi tasarımları, alan adı, hosting ve kurulum ücretleri KDV dahil 990 TL'dir.

05) E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı
E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı Nedir?
Mağazalar için Web Sitesi Tasarımı

E-ticaret web sitesi tasarımları, e-ticaret altyapısı için hazır veya kavramsal tasarımlar kullanmak istemeyen işletmelere en iyi çözümü sunmak amacıyla sunulmaktadır. Firmanın ihtiyaçlarına ve kullanılan elektronik iş yazılımlarının özelliklerine göre web tasarım, çizim ve kodlama hizmetleri verilmektedir.

Web tasarım web sitesi projeleri uzmanlaşmış tasarım hizmetleridir. Proje süresi ve fiyatları firma ve marka ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Online mağazalara yönelik web sayfaları tasarlanırken arama bölümleri, satın alma sayfaları, ödeme adımları, üye sayfaları, ürün bilgileri ve kategori sayfaları firmanın ihtiyaçlarına göre responsive arayüzler olarak hazırlanır ve kodlamalar tamamlanır.

Web Tasarımında Kullanılan Programlar ve Kodlama Dilleri
Web Tasarım Programları

01) Adobe Photoshop
Adobe Photoshop, yıllardır hem grafik tasarım hem de web tasarım hizmetlerinde en popüler program olmuştur. Web sitesi tasarımı ve kodlaması öncesinde kurumsal web tasarım ofisleri, Photoshop'ta web sitesinin kullanıcı arayüzüne yönelik planlar çizerek müşteriye sunum hazırlar. Ancak günümüzde artan maliyetler ve çok zorlu rekabet nedeniyle küçük ve orta ölçekli firmalar, maliyetinin düşük olması nedeniyle hazır konsept tasarımları (Ön Çizimli ve Kodlu Tasarımlar) tercih etmektedir.

02) Adobe XD
Photoshop'a benzeyen Adobe XD, özellikle son yıllarda web tasarımı, etkileşimli tasarım sunumları ve mobil uygulama kullanıcı arayüzü tasarımında (UI Design) yaygın olarak kullanılmaktadır.

03) HTML
HTML (Köprü Metni İşaretleme Dili), "Köprü Metin İşaretleme Dili" anlamına gelir. Bir web tasarımının gövdesi ve iskeleti HTML kullanılarak oluşturulur. Bir insanın iskeleti ya da bir binanın kaba yapısı gibi düşünülebilir. Tasarlanan web şablonlarının Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox gibi modern tarayıcılarda görüntülenebilmesi için HTML işaretleme diline sahip olması gerekir. HTML'nin en son ve en güncel sürümü olan HTML5 kullanılmaktadır.

04) CSS
CSS (Basamaklı Stil Sayfaları), basamaklı bir stil sayfasıdır. CSS, bir HTML belgesine stil vermek için kullanılan bir stil dilidir. CSS'yi iskelet sistemi, HTML'yi ise kas yapısını, göz rengini, saç stilini oluşturan kodlar olarak düşünebilirsiniz. HTML kodlu bir belge CSS kullanılarak renklendirilir ve boyutlandırılır ve Photoshop'ta tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü görünümüne sahiptir.

05) Javascript
Javascript, web tasarımına dinamizm ve etkileşim kazandırmak için kullanılır. Bunu slayt geçişleri, tıklama menüleri ve açılır reklamlar olarak düşünebilirsiniz. Javascript hareket ve dinamik ekler. Tüm modern web tasarımları HTML, CSS ve Javascript kullanılarak oluşturulur.


Web tasarımı neden önemlidir?

Her işte olduğu gibi web tasarımınız da alanında uzman kişiler tarafından yapıldığında daha etkili olursunuz. Web tasarımı birçok detayı ve alanı içerir.

Profesyonel web tasarımı marka bilinirliğinizi artırabilir.
Başarılı bir kullanıcı deneyimi web sitesi size müşteriler kazandıracaktır.
Arama motoru optimizasyonuna uygun, hızlı yüklenen web sitesi tasarımları Google'da üst sıralara çıkmanın en önemli süreçleridir.
Profesyonel web sitesi tasarımı müşterileriniz için alışverişi kolaylaştırır.
Kötü tasarlanmış bir web sitesi müşterilere ve paraya mal olur.
Küçük işletmeler özellikle süper ucuz web tasarımını uygun fiyatlı olduğu için seviyor ancak kaybettikleri müşterilerin ve kârların farkında değiller.
İşletmelerin internette etkili bir şekilde tanıtım yapabilmeleri ve otorite kazanabilmeleri için öncelikle iyi bir web tasarımına ihtiyaçları vardır.

Daha fazla müşteriye ve kullanıcıya ulaşmak için kaliteli bir web sitesi tasarımına sahip olmanız gerekir. İnternetin giderek artan rekabetinde bir web sitesi tek başına yeterli olmamaktadır. İyi stratejilendirilmiş profesyonel bir web sitesi tasarımıyla rakiplerinizi yenebilirsiniz.

İşte bu nedenle günümüzde şirketler kurumsal web sitesi tasarımına ciddi yatırımlar yapıyor.


Biz ne düşünüyoruz Web Tasarımının Temelleri
Web Tasarımının Temelleri

Yukarıdaki görselde açıklandığı gibi Web tasarımı basit, etkileyici, erişilebilir (bağlantı dostu), orijinal yani. markayı yansıtır, kullanıcı dostu ve işlevseldir.

Google onları çok seviyor.
0 mobil ve hızlı yüklenen web tasarımı,
hızlı yüklenen ve kullanıcı dostu tasarım,
özgün içerikli ve iyi görsel tasarıma sahip web tasarımı,
çeşitli, basit ve orijinal şablonlar,
SEO dostu ve Google İyi içerik pazarlamasıyla web tasarımını seviyor ve daha üst sıralarda yer alıyor.

3642

Toplam Üye Sayısı

116

Toplam Yazılım Sayısı

2519

Toplam Bayi Sayısı

6027

Favori Ürün Sayısı