Telefon

Ankara Web Tasarım

Web tasarımı, bir web sitesini arama motorları için erişilebilir hale getiren, kişi, kurum, hizmet veya ürünleri sunan, grafik ve metni birleştiren kaliteli çalışmaların oluşturulmasıdır. Sayfaların düzeni giriş mahiyetinde bazı temel başlıklara sahiptir. Bunlara html, alan adı, css, dinamik ve statik web sitesi, barındırma ve FTP dahildir. Profesyonel bir web tasarım web sitesi oluşturmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Web sitesini hazırlamaya başlamadan önce gerekli çalışmaları yapmalı ve web sitesini kafanızda veya kağıt üzerinde tasarlamalısınız.


Web tasarımı nedir?


İnternet tarayıcılarında görüntülenmek üzere özel olarak oluşturulan web tasarımı, HTML dili uzmanları tarafından oluşturulur. Bunu yapan kişilere webmaster veya webmaster denir. Kısaca tasarım fikirlerinin estetik bir çizgi içerisinde belirli amaçlara kanalize edilmesi ve uygulanmasıdır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra aktif bir web sitesi oluşturulur. Web tasarım uygulamasından sonra kullanıcılar web tarayıcısı aracılığıyla web sitelerine erişebilirler.

Web tasarımı ne için kullanılır?
Web tasarımı genellikle internette gördüğünüz web sitelerinin tasarımını ifade eder. Ancak ayrıntılı olarak web tasarımı, web sitesi içeriğinin çevrimiçi veya web üzerinde tasarlanması ve düzenlenmesidir. Web tasarımı internet teknolojileri ile birlikte önemli ölçüde büyümüştür. Bu sonuçlarla birlikte hem görsel medya hem de metinsel içerik aracılığıyla zengin içeriklerin tüketicilere sunulması bireyler veya işletmeler için iletişimin vazgeçilmezi haline geliyor.

Web siteleri tüketiciler için önemli bir alışveriş aracı olup, konum sorunu yaşayan kişilerin endişelerini ortadan kaldırarak bulundukları yerden istedikleri yere ulaşmalarını sağlamaktadır. Bu nedenle şirketlerin ve bireylerin internet teknolojilerine yatırımları her geçen gün artıyor. Web tasarımının önemi, web tasarımcılarının benzersiz bir fikri basit bir kullanıcı arayüzü ile birleştirip kullanıcıya sunarak kişi veya işletmelerin kalıcı ve daha fazla indekslenmiş bir profil oluşturmasına olanak sağlamasıdır.

Web tasarımının avantajları;

Mesafe kavramı ortadan kalkıyor ve dünyanın her bölgesinde iletişim ve değişim sunuyor.
Amaç online mağaza üzerinden satış yapmak ise 7 gün 24 saat kapanmayan, uyurken bile satış yapılabilen bir işletmedir.
Müşteri portföyünüzle aranızda köprü görevi görür. Satışı veya hizmeti firmaya gitmeden internet üzerinden yapar.
Doğru tasarlanmış bir web sitesi veya dijital pazarlama stratejisi ile pazarlamada reklam maliyetlerini minimuma indirerek oldukça etkili gelir elde etmek mümkündür.
Teknik bilginin iyi ve anlaşılır olmasına dikkat ederek, şık web tasarım çalışmaları ile profesyonel anlamda inandırıcı bir imaj oluşturur.
TV ya da büyük bütçeli reklam kanallarına göre çok bütçeli marka olma platformu sağlar.
Web tasarımı nedir?

Web tasarımı neden önemlidir?
Web Sitesi Tasarımı Web tasarımı sonucunda web sitesi tasarlamanın bir reklam aracı kullanmanın yanı sıra bir diğer önemli avantajı da, internet üzerinde çevrimiçi bir işletme mağazası olarak işlev görebilmesidir. Profesyonel bir web sitesi tasarımı ile işletmeler tüm bilgilerini bu web sitelerinde paylaşarak tüm ürünlerini satmaktadırlar. Online mağaza sayfası olarak açılan web tasarımı doğru tasarlanmadığı takdirde ürün satışı yapılamaz.

Müşterilerine sorunsuz bir kullanıcı arayüzü sunmak isteyen web yöneticileri, bu alanda daha önce birçok kez çalışmış ajansları tercih ediyor. Web tasarımının önemi yalnızca yapısının içeriğin erişilebilirliğini etkilemesi değildir. Öncelikle sitenin her kategoriye ve içeriğe doğrudan ulaşılabilen bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor. Kalitesi düşük siteler hangi bölgelerin hangisi olduğunu iyi anlayamadığından bu durum ziyaretçi sayısını doğrudan etkilemektedir.

Web tasarımı ne için hazır?
Web tasarımının temel amacı hem ziyaretçilere hem de site sahibine fayda sağlayan bir platform olmaktır. Buna örnek olarak ürününün tanıtımını yapmak ve satmak isteyen bir firma ile ürünü tanıyan, beğenen ve satın almak isteyen bir ziyaretçi gösterilebilir. Web siteleri farklı amaçlar için yapılır. Bunlar;

Ticari Ürün Satış ve Promosyon Web Siteleri
Kişisel Blog Web Siteleri
Haber Web Siteleri
Sosyal Medya Web Siteleri
Çevrimiçi Satış veya E-Ticaret Web Siteleri
İşletme Tanıtım Web Siteleri
Web Tasarımı Web siteleri ister ticari ister tanıtım olsun, bir şirketin kimliğine değer katar. Teknolojinin çok hızlı geliştiği, iş dünyasının tamamen değiştiği, reklam faaliyet ve etkinliklerinin farklılaştığı bir dönemde web tasarım çalışmaları büyük bir ivme kazanıyor. Web tasarım çalışmalarının tasarım ve geliştirme süreçleri yeni bir boyut kazanmış ve günümüzde firmalar performanslarını artırmak ve daha fazla kar üreterek büyümek için web tasarımına ihtiyaç duymaktadır. Twitter, Instagram, Youtube, Google ve Facebook gibi web liderlerinin sayısız özelliği ve hizmeti, web sitesi tasarımına ve web sitesi yazılımına yatırım yapılmıştır.

Kurumsal web tasarımı nedir?
Şirket ana sayfa tasarımı, firmanın ticari faaliyetlerini en iyi şekilde yansıtmaya çalışan bir web tasarım çalışmasıdır. Firmanın ana sayfasının tasarımının firmanın kurumsal kimliğinin dünyaya açılan bir penceresi olduğu söylenebilir. Bu nedenle işletme hizmeti sunan bir firmanın imajı, firmayı temsil eden bir web sayfası tasarlanırken dikkate alınmalıdır. Kaliteli bir kurumsal web tasarım hizmeti, firmanın kurumsal kimliğini yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.

Örnek olarak firmanın internet sitesinin hizmet sürecinde dikkate alınması gereken nitelikler, hizmet veren firmanın sektörü, amacı, logosu, sunduğu hizmet ve hedef kitlesi gösterilebilir. Planlanan web sitesinin renkleri, yazı tipleri gibi küçük detaylar bile bu faktörlere göre seçilir. Bu sayede kurumsal web sitesi oluşturan firmalar, web sitesinin şirketi olması gerektiği gibi yansıtmasını sağlar. Kısaca web tasarım sayesinde firmalar imajına ve hedef kitlesine göre analiz edilip tasarlanmaktadır.

İşletme Web Tasarımı Nedir?

Web Tasarımcısı Nedir?
Web tasarımcısı Köklü web siteleri tasarlayan kişiye web tasarımcısı veya web tasarımcısı denir. Web tasarımcısı ne iş yapar sorusu, bu yönde çalışanlara verilen mesleki unvanla cevaplanabilir, böylece bir şirkete ya da özel bir kişiye ait olan bir web sitesi, kullanıcılarını hedef alır ve kalıcı kullanıcılar sunar. Ayrıca web tasarımcısı olmak, tasarım araçlarını ve grafik programlarını bilmeyi ve kullanmayı gerektirir.

Web tasarımı nasıl yapılır?
Bir web sitesi oluşturmak için öncelikle onu barındıracak bir yerinizin olması gerekir. Buna barındırma da denir. Yani oluşturulacak web sitesinin alan adı ve adresinin belirtilmesi gerekmektedir. Bugün yüzlerce barındırma seçeneği mevcut. Uygun bir yer seçip inşa etmelisiniz. Ardından, barındırma ve alan adı hazır olduğunda, yalnızca güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda yönetimi de kolay bir web sitesi tasarlamanın zamanı gelir. Web sitesini hangi platformda kuracağımıza karar verdikten sonra içerik ekleme aşamasına geçiyoruz. Bu bölümde yer alan içeriklerin türü web sitesinin amaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu içerik; ana sayfa, ürün ve hizmet sayfası, hakkımızda sayfası, referans sayfası, iletişim bilgileri sayfası.

Web tasarımı nasıl yapılır?

Web tasarımı kaç gün sürer?
Oluşturduğunuz web sitesinin özelliklerine ve boyutuna bağlı olarak

3642

Toplam Üye Sayısı

116

Toplam Yazılım Sayısı

2519

Toplam Bayi Sayısı

6027

Favori Ürün Sayısı