Telefon

E-Ticaret

E-Ticaret

Çevrimiçi alışveriş
E-TİCARET PLANLAMA - E-TİCARET PROGRAMI
E-ticaret sitesi nedir? Bir şirketin veya şahsın internet üzerinden ürün sattığı web sitesine e-ticaret sitesi denir. E-ticaret siteleri (sanal pazarlama siteleri olarak da bilinir) oluştururken, e-ticaret sitesi oluşturucuları arasında güçlü referansları olan, ticari olmayan e-ticaret yazılımları kullanmayan ve her zaman kendi çalışanları olan çevrimiçi yazılım şirketlerini tercih edin. programcılardan.
Neden e-ticaret sitesi kurmalıyım?
Son yıllarda firma sayısının artması rekabet ortamını da artırmıştır. İşletmeler satışlarını daha da artırmak için e-ticareti kullanıyor. Bu sayede müşterilerine ürün satmakta, ürün yelpazesini sunmakta ve ürün fiyatları konusunda interaktif bir ortamda alıcılara ulaşmaktadır. Bu sistemi destekleyen yapıya e-ticaret yazılımı diyoruz. E-ticaret sitesi sayesinde firmanızın ürününün online ortamda hem reklamını hem de tanıtımını yapabilirsiniz.
E-ticaret yazılımı ve yazılımın içerdiği modülleri tasarlarken ve oluştururken aşağıdaki yol izlenmelidir:

E-ticaret sisteminde işletmenize özel, profesyonel, mobil uyumlu (opsiyonel) tasarım,
Filtre modülü
Envanter takip modülü
Sipariş takip modülü
Elektronik alışveriş sisteminde iade - satış - gizlilik ve güvenli satın alma sözleşmesi
Haber ve bilgilendirme modülü
3D güvenli alışveriş
SSL ve 128 bit şifreleme ile sitede güvenli alışverişin sağlanması
Kupon modülü
Hediye kartı modülü
Sınırsız ürün ekleyin
Sınırsız kategori ekleyin
Üyelik sistemi
Üye takip modülü
Kargo takibi

Tüm dünyada e-ticaret alanında hızlı bir ilerleme yaşanıyor. Artık neredeyse mahalle bakkalımız bile online mağaza açmayı düşünüyor. Bu nedenle birçok yazılım şirketi bu gereksinimleri karşılayacak paketleme çözümleri sunmaya başladı. Hatta yazılım ve tasarım işinden anlayan bazı geliştiriciler, kendilerine bir e-ticaret altyapısı geliştirerek bu gereksinimleri değerlendiriyor; Küçük bir şirket kurdu ve bunu paket çözüm olarak satışa sundu.

Hazır e-ticaret paketleri işimizi ne kadar kolay yapıyor? Bize ne sunuyor? Ne kadar faydalı? Yönetici ve kullanıcı ne kadar arkadaş canlısı?

Hızlı, uygun fiyatlı ve güvenilir bir e-ticaret sitesi satın almayı düşünenlerin aklına bu ve benzeri sorular geliyor. Hazır e-ticaret paketleri ihtiyaçlarına bakıldığında site sahibinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kullanıcı açısından baktığınızda yine aynı ihtiyaçları karşılıyor. Peki artıları ve eksileri nelerdir?

Kâr;
Hazır e-ticaret sitesi kurularak 1 gün içerisinde ürünler listelenebilir. Maliyeti özel yazılımlara göre çok düşüktür. 1500-2000 TL civarında bir bütçe ile web sitenize başlayabilirsiniz. Bazı firmaların sunduğu seçenekler sayesinde Sanal Satış Noktası ve SSL gibi ek ürünlere bile ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Pek beğenmeyebilirsiniz ancak mevcut onlarca hazır şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer e-ticaret konusunda önceden bilginiz yoksa maliyet açısından baktığınızda aldığınız risk daha azdır. Avantajları çoktur çünkü kontrol paneli fonksiyonları her sektöre hitap edecek kadar geniştir.

Dezavantajları;
Site sahibi pakete dahil olmayan özel özellikleri vb. kullanabilir. Uzatmak istiyorsanız bunu yapmak çok zordur. Web sitesi yazılımı genel olarak ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve kişiye özel değildir. Özel bir model istiyorsanız satın aldığınız firma paket fiyatından biraz daha fazla ücret talep edecektir. Tasarım hakkında biraz bilginiz varsa veya bir çalışanınız varsa ve tasarımcı döşemelerini kendiniz yapmak istiyorsanız yapıyı anlamak için çok zaman harcamanız gerekebilir. Başka bir web tasarım firmasından sizin için tasarım yapmasını isteseydiniz, satın aldığınız paketin yapısını bilen, güzel bir tasarım oluşturabilecek bir firma bulmanız çok zor olurdu.

Genel olarak; E-ticarete yeni başlıyorsanız bazı şart ve koşullardan feragat ederek minimum riskle kullanıma hazır bir e-ticaret paketi sizin için doğru olabilir.

Çevrimiçi mağaza nedir?

Çevrimiçi mağaza; Bu, sanal ortamda belirli sistemlerde insanlardan gerçek ve sanal ürünleri para karşılığında satın almak ve ürünlerinizin tanıtımını yapmak anlamına gelir.
Kısacası e-ticaret işin elektronik versiyonudur. Böylece ürünlerinizi satabileceğiniz yeni bir ortama ve müşterilerinizi bilgilendirebileceğiniz 7/24 bir ofise sahip oluyorsunuz.

Bir e-Ticaret web sitesinin bir işletme için neler yapabileceğini anlatan yazımızla size web tasarımı ve pazarlamada neler yapılabileceği konusunda iyi bir fikir vermeyi umuyoruz.

Şirketinizin ürünlerinin kalitesi, pazar konumu ve fiyat gelişimi çok iyi olabilir. Bu faydalar reklam ve erişilebilirlik ile desteklenmiyorsa potansiyel faydalardan fedakarlık edilmesi kaçınılmazdır.

Elektronik ticaret sistemi size neler sunabilir?

Pek çok tüketici aklına gelen birçok ürün veya hizmeti internet üzerinden araştırıyor ve önemli bir kısmı da internet üzerinden satın alıyor.

İyi bir online alışveriş sitesi ile öncelikle hedef kitlenize en ucuz şekilde ulaşabilir, ürün veya hizmetlerinizi ulusal ve uluslararası alanda daha düşük reklam maliyetleriyle tanıtabilirsiniz.

Bu, bir lokasyona bağlı kalma ihtiyacını ortadan kaldırarak sadece bir bölgedeki fırsatlara ulaşmak yerine tüm İnternet kullanıcılarına ulaşma olanağı sunuyor.

Ürün veya hizmetlerinizi fiziki olarak çok daha uzun süre tanıtabileceğiniz gibi, e-ticaret sistemi ile bunu çok kısa sürede, zaman ve insan faktörünü ortadan kaldırarak yapabilirsiniz.

Analitik sonuçlarla stok maliyetlerini azaltarak depolarınızı planlamanıza yardımcı olur.

Bu, satış ve sayfa görüntüleme açısından hangi ürün veya hizmetin daha popüler olduğunu görmek için sayısal verileri kullanmanıza olanak tanır.

Baskı görsel maliyetlerini azaltır.

Bu, siparişlerinizin teslimat ve ödeme verimliliğini artırır ve işleme sırasında gereken ayrıntıları azaltır.

Günlük, haftalık, aylık ve yıllık verilerle ürünlerinizi ve kanallar arası iş akışlarınızı yönetmenize yardımcı olur.

Online ödemeler ve sanal POS işlemleriyle güvenilirliğinizi artırır ve finansal süreçlerinizi kısaltır.

Bu, 7/24 sistemde daha verimli kullanılabilirlik sağlar.

Bu tür hizmetlerin faydaları öncelikle işletmenizin bir e-ticaret sitesine ihtiyaç duymasının nedenidir ve çok geniş bir yelpaze sunar.

İyi bir e-ticaret sistemi birkaç aşamadan oluşur ve ülkemizde pek çok başarılı örnek bulunmaktadır. Etkinliği, verimliliği ve faydaları açısından ele alınması ve iyi bir planlama ile uygulanması gereken bir şeydir.

E-ticaret web sitesi tasarımıyla işletmenizi internete taşıyın.

E-ticaret sitesine sahip olmak için sitenin her noktasının özenle tasarlanmasını gerektirdiğini bilmek önemlidir. İş amaçlı olarak web sitenize satılacak ürünlerin görsellerini eklemeniz, stok takibi yaparak envanteri güncellemeniz ve yeni ürünlerin gelişi için ön plan hazırlamanız gerekmektedir. Plansız başlatılan her işin hüsranla sonuçlanabileceğini unutmayın.

Web sitesi tasarımı çalışmasının ilk planını hazırladıktan sonra ana görselleri ve önemli bilgileri web sitenize eklemelisiniz. Tasarım çalışması da planlamanın bir parçası olarak yapılmalıdır. Tasarım aşamasında en önemli şey firmanız için tasarlanan logonun yerini belirlemek, kategori alanında hangi bölümün arzu edildiğini belirlemek, satışa sunulan ürünlerin görsellerini ve görsellerin altına uygun içeriği eklemektir. Son ve en önemli kısım ise firmanızın kamuoyuna kolayca ulaşmasını sağlayabileceğiniz bilgi ve iletişimdir. Bir web sitesi tasarlarken en önemli şey erişilebilirliğin net olmasıdır. Şirketiniz hakkında girdiğiniz bilgiler açık olmalı, iletişim bilgileri telefon numaralarını, e-posta adreslerini ve şirket konumunun posta adresini içermelidir. Tüm bu tasarımların en iyi şekilde yapılmasını istiyorsanız firmamızın tecrübeli webmasterlarından destek almak en doğru karar olacaktır.

3642

Toplam Üye Sayısı

116

Toplam Yazılım Sayısı

2519

Toplam Bayi Sayısı

6027

Favori Ürün Sayısı