Telefon

Kurumsal Web Tasarım

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Kurumsal Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

25/05/2024 05:02

Günümüzde internet hala dünyanın her bölgesinde mevcuttur. İnternet hayatımızda önemli bir rol oynamaktadır. Hepimiz birçok alanda temel ihtiyaçlarımız için internete ihtiyaç duyuyoruz. İnternetin birçok alanda kullanılmaya başlanmasıyla birlikte birçok ticari işletme de web sitelerine önem vermeye ve web siteleri oluşturmaya başladı. Bu nedenle günümüzde hemen hemen herkesin internet kullanıcısı olması nedeniyle bir web sitesine sahip olması gerektiğini hissetti. Birçok şirket kurumsal web sitesi tasarımı konusunda ciddileşiyor. Bu yazımızda sizlere kurumsal web sitesi tasarımı hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Kurumsal web tasarımı nedir?
İşletme web tasarımı, firmaların kurumsal özelliklerini yansıtmayı amaçlayan bir web tasarım faaliyetidir. Bu çalışmalarda firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanan web sayfaları, firmanın kurumsal kimliğinin uluslararası pazara açıldığı bir pencere haline gelmektedir. Bu nedenle ticari firmaları temsil eden bir web sayfasının tasarımı, ticari hizmetlere yönelik firma imajını temel almalıdır. Kaliteli bir kurumsal web sitesi tasarım hizmeti, web sitesinin kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanmalıdır.

Bir firmanın web sitesi tasarımı, hizmeti veren firmanın iş kolu, amacı, logosu, amacı ve hedef kitlesi gibi süreç içerisinde dikkat edilmesi gereken özellikleri içerebilir. Tasarlanan web sitesi temasının renkleri, yazı tipleri gibi önemli detaylara göre tasarım seçilmelidir. Bu nedenle tasarlanan bir web sitesinin şirketi olduğu gibi yansıtması gerekir. Kısaca firmanın web sitesi sayesinde firmanın ana sayfası firmanın imajına uygun şekilde yapılmalıdır. Ayrıca hedef kitlenin analizi de bu konuda çok önem verilmesi gereken bir detaydır.

Web tasarımının işletmeler için önemi nedir?
Markalaşmayı hedefleyen şirketlerin imajını hedef kitlelerine uygun bir şekilde sunması gerekiyor. Bu nedenle firmanın web sitesi tasarımı firma kimliğinin gelişmesinde oldukça önemlidir. Günümüz dünyasında potansiyel müşteriler hizmet vermek istedikleri firmalarla sıklıkla internet aracılığıyla tanıştıkları için, ilgili firmaların web tasarım standartlarına göre tasarlanmış web sitelerine dikkat etmektedirler.

Teknolojinin her geçen gün ilerlediği ve her türlü işletmenin sanal dünyaya taşındığı günümüzde, internet üzerinden müşteri kazanan firmalar, kurumsal kimliklerinin doğru yansıtılarak firma üzerinde olumlu bir izlenim bırakılmasını istemektedir. İnternet dünyasına ilk kez girmek isteyen potansiyel müşteriler. Bu nedenle web sitesi oluşturmak isteyen firmalar, firmanın web sitesi tasarım hizmetleri kapsamında web sitesi kurulumu yaptırmaktadır.

İş ağı planlaması nasıl yapılır?
Ticari bir web tasarım işine başlamadan önce, hizmet verdikleri firmalar alanında uluslararası hizmet veren büyük firmaların web tasarımları dikkate alınır. Tasarım bu yönde bir örnekle başlıyor. Firmaların sattığı ürünlere veya sundukları hizmetlere göre tasarım yapılır. Ayrıca firmanın hedef kitlesine ve sektörüne göre kurumsal SEO araştırmalarına destek verilmektedir.

Hedef kitlenin web sitesinde kolayca gezinmesini sağlayan bir rehber, hedef kitlenin olumlu yönde etkilenmesine yardımcı olur. Şirket tasarım özellikleri arasında ör. tema ve renk seçimi ve içeriğin tutarlılığı.

Bir işletme web tasarımı hangi tasarım özelliklerine sahip olmalıdır?
· Web sitenizin modern bir kullanıcı arayüzüne sahip olması önemlidir. Güncel olmayan kullanım tercihleri ​​yerine web tasarım sürecinde yeni trendleri takip etmeniz sizin için daha karlı olacaktır. Kurumsallığın ciddiyetini kaybetmemek için bu trendleri takip ederek tasarım alanında yeri olan stilleri tercih ederek boyutun korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

· Uyarlanabilir bir kurulumunuzun olması gerekir. Bir işletme web sitesi oluşturmak için web sitesinin tüm cihazlarda kullanımının kolay olduğundan emin olmanız gerekir. Bu nedenle web sitenizin responsive olması gerekmektedir.

· Google Haritalar ve bir iletişim formu eklemelisiniz. Bir işletme web sitesinde adres bilgileri, işletme telefon numarası ve e-posta adresini içeren bir iletişim sayfası bulunmalıdır. Adresin Google Haritalar'da olması gerekir.

· Web sitesinde Hakkımızda sayfasının bulunması zorunludur. Firmaların web sitelerinde kendilerini müşterilere detaylı bir şekilde tanıtabilecekleri, firmanın vizyon ve misyonundan bahsedebilecekleri bir hakkımızda sayfası bulunmalıdır.

· Başarılı bir web sitesine sahip olmak için ticari SEO faaliyetlerini uygulamanız gerekir. Kurumsal sosyal medya hesapları her zaman kurumsal web sitesinin bir köşesinde bulundurulmalıdır. İşletmelerin müşterileriyle tüm ağları üzerinden iletişim kurabilmesi gerekir.

· Bir işletme web sitesinin önemli özelliklerinden biri de hızlı açılmasıdır. Bir web sitesinin hızlı olabilmesi için hızlı bir sunucuda barındırılması gerekir.

· Firmanın ana sayfası kullanıcı deneyimine göre tasarlanmalıdır. Web sitesinin hedef kitle için kullanımı kolay olmalıdır.

· Web sitenizin içeriğinin özgün olması çok önemlidir. Firmanızın bu içeriği kendisinin üretmesi gerekmektedir. Başka yerden kopyaladığınız içerik nedeniyle web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların size olan güvenini kaybedeceğini unutmayın.

İşletme web sitesi tasarımının içerik özellikleri nelerdir?
· Ticari kampanyalara yer verilmelidir. Ayrıca 5'li sınıf sistemi olmalıdır.

· Anket ve form sayfası ve sınırsız ürün ekleme seçeneği bulunmalıdır. (E-ticaret siteleri için)

· Dahili arama fonksiyonu ve Google Haritalar fonksiyonu eklenmelidir.

· Haberler, duyurular ve diğer basın materyallerine yer verilmelidir.

· Teklif talebi ve portföye sahip olmalıdır.

· Animasyon alanı ve sosyal medya entegrasyonu olmalı.

· Bayiler, resim galerisi ve video galerisi dahil edilmelidir.

· Online mağaza entegrasyonları ve üyelik sistemi, banner ve reklam alanları yer almalıdır.

İşletme web tasarımında web tasarım ajansları hangi hizmetleri sağlamalıdır?
· Destek çok dilli, fotoğraf ve logo tasarımı şeklinde olmalıdır. ? hizmetleri,
n
· Video Sunum Hazırlama ve Video Düzenleme Hizmetleri,

· Barındırma, Alan Adı Tescili, Sosyal Medya Danışmanlığı ve Yönetimi,

· Google Ticaret, Kurumsal Kimlik Hizmetleri ve Toplu SMS Hizmetleri
\ n Kurumsal Ağ Tasarımı İçinde Neler Var?
1. Kurumsal kimlik web tasarım hizmetleri firmaların imajlarını olumlu bir şekilde yansıtmalarına yardımcı olur. Firmaların web siteleri var

3642

Toplam Üye Sayısı

116

Toplam Yazılım Sayısı

2519

Toplam Bayi Sayısı

6027

Favori Ürün Sayısı